Warunki gwarancji w systemach rynnowych z PCV

Jeśli nie chcecie tracić czasu na czytanie artykułu, polecamy wam nasz film.

Skutecznie odprowadzanie wody deszczowej wymaga zastosowania wydajnego i trwałego orynnowania budynku. Rozważając wybór rynny, należy zwrócić uwagę zarówno na aspekty techniczne, jak i ochronę gwarancyjną. Tematem niniejszego artykułu są warunki gwarancji w systemach rynnowych z PCV. Zapraszamy do lektury!

Co to są rynny i jaki system rynnowy wybrać?

Na wstępie warto pokrótce odpowiedzieć na pytanie, co to są rynny i jaki system rynnowy wybrać. Orynnowanie to jeden z najważniejszych aspektów budowy domów oraz obiektów o charakterze użytkowym. Składa się z rynien, rur spustowych, wylewek, odpływów, narożników, haków montażowych i obejm czy specjalnych łączników. Służy do skutecznego odprowadzania deszczówki spływającej z dachu, jak również wody powstałej w wyniku opadów śniegu czy topienia się zalegającego lodu. Stanowi również ważny czynnik wpływający na estetykę budynku.

Dostępne na rynku systemy rynnowe pozwalają na elastyczność w projektowaniu. Instalacja powinna być dobrana z uwzględnieniem zakładanej żywotności oraz warunków klimatycznych. W miejscach, gdzie występują ulewne deszcze, grad czy wichury warto zdecydować się na rynny odporne na uderzenia mechaniczne oraz szeroki zakres temperatur. Systemy rynnowe z PCV będą dobrym wyborem tam, gdzie zachodzi ryzyko gromadzenia się liści i materii organicznej.

Gwarancja systemów rynnowych PCV – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od parametrów technicznych czy aspektów estetycznych bardzo ważnym czynnikiem wyboru rynny jest gwarancja systemów rynnowych PCV. Na co zwrócić uwagę, decydując się na orynnowanie z tworzywa sztucznego?

  • Długość ochrony gwarancyjnej – w zależności od producenta możemy spotkać wyroby z okresem gwarancji wynoszącym od 10 do nawet 50 lat.
  • Zakres opieki – ochrona dotyczy zazwyczaj trwałości w zakresie konstrukcyjnym, a także możliwości wystąpienia przebarwień. Nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.
  • Szczegóły – warto dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji. Może się okazać, iż nie dotyczy ona usterek powstałych w wyniku kwaśnych deszczów czy błędów montażowych.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasze uprawnienia do skorzystania z ochrony gwarancyjnej są wymagane, okresowe przeglądy i zabiegi konserwacyjne. Bezwzględnie należy o nich pamiętać, jeżeli są wymagane przez producenta.

Różnica pomiędzy gwarancją i rękojmią na system rynnowy

Częstym pytaniem zadawanym przez klientów jest to, jaka różnica istnieje pomiędzy gwarancją i rękojmią na system rynnowy z PCV. Otóż opieka gwarancyjna jest udzielana przez producenta i zwykle jest bardziej kompleksowa. Rękojmia jest dawana przez sprzedawcę i trwa 2 lata.

Wybierz niezawodne systemy rynnowe z gwarancją od Blachodach!

Dobór odpowiedniego orynnowania dla domu lub budynku użytkowego zapewnia efektywne odprowadzanie wody opadowej. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w tym zakresie to wybierz niezawodne systemy rynnowe z gwarancją od Blachodach!