Warunki gwarancji w pokryciach naturalnych

Tutaj temat podjęty w formie wideo.

Zastosowana technologia i solidne wykonanie konstrukcji dachu wpływają na jego trwałość. Niezależnie od wybranego rodzaju dachówki, warto sprawdzić, jaką ochronę gwarancyjną zapewnia producent. W dzisiejszym artykule omawiamy warunki gwarancji w pokryciach naturalnych.

Czym są naturalne pokrycia dachowe?

Drewno czy kamień to materiały, po które coraz częściej sięgają projektanci dachów. Czym są naturalne pokrycia dachowe? Elementy stanowią funkcjonalnie te same rozwiązania, co blachodachówka, lecz różnią się technologią i surowcem, z którego są wykonane. Właściciele domów jednorodzinnych czy niewielkich obiektów użytkowych doceniają je za elegancki, a zarazem niepowtarzalny wygląd. Dużą zaletą tego rodzaju komponentów jest ich trwałość. Wbrew pozorom nie wymagają one skomplikowanych i częstych zabiegów konserwacyjnych.

Gonty drewniane wykonywane metodą łupania ręcznego to naturalne pokrycia dachowe, jakie najczęściej wybierają miłośnicy tradycyjnych, a zarazem ekologicznych trendów w architekturze. Odpowiednia impregnacja sprawia, że panele dachowe z drewna nie poddają się rozwojowi grzybów i są wysoce odporne na działanie ognia. Przed montażem dachówek warto jednak samodzielnie sprawdzić, czy nie posiadają one widocznych wad. Jeżeli tego nie zrobimy, może się okazać, że wcześniejsze uszkodzenia to defekty, których nie obejmuje ochrona gwarancyjna.

Co może obejmować gwarancja na naturalne pokrycia dachowe?

Rozważając wybór materiału i technologii wykonania dachu warto zastanowić się, co może obejmować gwarancja na naturalne pokrycia dachowe. Przede wszystkim należy sprawdzić, kto jej udziela – sprzedawca, producent czy firma dekarska. Powinna ona jasno określać zasięg terytorialny oraz wyłączenia odpowiedzialności, a przede wszystkim czas obowiązywania. Musi także zawierać dane kontaktowe – do kogo zwrócić się w przypadku usterki dachu. Należy pamiętać, że zwykle nie obejmuje ona uszkodzeń wskutek nieprzewidzianych zjawisk przyrody.

Rękojmia a gwarancja na naturalne pokrycia dachowe

Bardzo ważny temat to różnice pomiędzy rękojmią oraz gwarancją na naturalne pokrycia dachowe. Terminy te mogą być mylone przez konsumentów, narażając ich na późniejsze problemy. Rękojmia to w istocie odpowiedzialność sprzedawcy za wady fizyczne elementów potrzebnych do budowy dachu. Jej ustawowy termin to 2 lata. Całkowicie inny zakres ochrony stanowi gwarancja pokrycia dachowego. Jest ona udzielana zazwyczaj przez producenta. Obejmuje dużo szerszy zakres wad fizycznych w dłuższym okresie.

Wybierz pokrycia dachowe z dobrą gwarancją od Blachodach!

Dobór eleganckiego i trwałego dachu wpływa na wygodę użytkowników budynku oraz koszty ewentualnych zabiegów konserwacyjnych w przyszłości. Wybór materiału i technologii wykonania jest równie istotny, co zasady udzielonej ochrony gwarancyjnej. Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia w doborze komponentów do budowy dachu, to wybierz pokrycia dachowe z dobrą gwarancją od Blachodach! Doświadczeni konsultanci pomogą Ci w doborze komponentów dopasowanych do potrzeb Twojego projektu.