Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

W jaki sposób zabezpieczyć i zaimpregnować konstrukcję dachu?

Trwałość konstrukcji dachu zależy między innymi od tego, czy została ona w odpowiedni sposób zabezpieczona. W przeciwnym wypadku więźba dachu może ulegać zawilgoceniu, wypaczeniu i pęknięciu, będzie narażona na działanie szkodników, zagrzybienie, pleśń oraz degradację. Aby zabezpieczyć konstrukcję dachu, należy ją w odpowiedni sposób zaimpregnować.

Jaką więźbę dachową wybrać prefabrykowaną, czy tradycyjną?

Więźba to najważniejszy element konstrukcji każdego dachu – jego szkielet. Budując dom możemy wybrać więźbę tradycyjną – wykonywaną na miejscu budowy lub więźbę prefabrykowaną – wykonywaną w fabryce i dostarczaną na miejsce budowy. Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Warto się z nimi zapoznać, aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Wady i zalety ocynkowanych systemów rynnowych

Oby woda deszczowa była skutecznie odprowadzana z dachu, należy zainwestować w sprawny i szczelny system rynnowy – orynnowanie. Na rynku dostępne są różne systemy rynnowe, zarówno pod względem kształtu, jak i materiału wykonania. Dużą popularnością cieszą się systemy rynnowe wykonane ze stali ocynkowanej. Czym się charakteryzują, jakie mają wady i zalety ocynkowane systemy rynnowe.

Pokrycia stalowe wady i zalety

Wśród materiałów stosowanych do wykończenia dachów dużą popularnością cieszą się stalowe pokrycia dachowe – blachodachówka. Na to rozwiązanie często decydują się właściciele domów jednorodzinnych. Przedstawiamy właściwości i zastosowanie stalowych pokryć dachowych, a także ich zalety i wady.

Wady i zalety podsufitek PVC

Istotnym elementem każdego dachu z okapem jest wykończenie jego okapu, czyli tzw. podsufitka lub podbitka dachowa. Podsufitki dachowe wykonuje się z drewna, blachy lub tworzyw sztucznych – PVC. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność. Przyjrzyjmy się im z bliska, zwracając szczególną uwagę na wady i zalety podsufitek z PCV.

Przygotowanie terenu podłoża pod budowę

Każda inwestycja budowlana to szereg wyzwań, zakup działki, projektu domu i uzyskanie zezwolenia na wybudowanie domu to dopiero początek przygody z budową. Gdy dopełnione już są wszelkie formalności konieczne do wybudowania domu, w następnej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie terenu podłoża pod budowę. Nawet jeśli teren zakwalifikowany został jako działka budowlana, pozostaje jeszcze sporo prac przygotowawczych zanim przystąpimy do wykonania wykopów pod fundamenty.