Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Top 10 rzeczy przy wyborze systemu rynnowego

Rynny stanowią niezbędny element dachu każdego budynku, wspomagający odprowadzanie wody pochodzącej z opadów deszczu oraz roztapiającego się śniegu. Dobór odpowiedniego orynnowania to bardzo ważny aspekt budowy domu, dlatego dziś przedstawiamy top 10 rzeczy, o których powinieneś pamiętać przy wyborze systemu rynnowego!

Czy warto spisywać umowę z wykonawcą?

Ekipy remontowe nie zawsze wywiązują się ze swoich zobowiązań w ustalonym terminie. Nierzadko problemem jest również jakość prac wykonawczych. Można się jednak przed tym uchronić. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, czy warto spisywać umowę z wykonawcą.

Zalety podsufitek systemowych / modułowych

Zabudowa okapu dachowego wymaga stosowania solidnych i trwałych, a zarazem łatwych w montażu elementów. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zalety podsufitek systemowych (modułowych), które stanowią niezawodne rozwiązania w tym zakresie.

Dom z piwnicą czy bez

Przechowywanie elektronarzędzi, rowerów czy artykułów spożywczych wymaga wygospodarowania dodatkowego pomieszczenia. Jednym z rozwiązań jest podpiwniczenie budynku. W tym wpisie odpowiemy na pytanie, co jest lepszym wyjściem, dom z piwnicą czy bez?

Dach, który żyje

Trend powrotu do natury jest odczuwalny w praktycznie każdej dziedzinie życia. Również ekologiczne pokrycia dachowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest zielonym dachom, które stanowią naturalne enklawy w sercach wielkich miast.

Jak dobrać więźbę do rodzaju pokrycia?

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego należy mieć na uwadze fakt, że nie na każdym rodzaju więźby dachowej można zastosować każde pokrycie dachowe. Największe znaczenie w tym kontekście ma kąt nachylenia połaci dachu. Każdy typ pokrycia dachowego ma bowiem ścisłe wymagania, jeśli chodzi o nachylenie dachu.