Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Jak założyć ogród na dachu?

Zielony ogródek na wyłączność w centrum nowoczesnego miasta? Brzmi doskonale! W dzisiejszym tekście opowiadamy, jak założyć ogród na dachu. Pokażemy, jak wykonać ogród dachowy oraz jak w budowie zielonej enklawy pomogą Ci produkty Garden by Hornval. Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze farby do malowania dachu?

Powłoka malarska stanowi zarówno zabezpieczenie elementów dachowych przed korozją, jak i stanowi ważny aspekt wizualny. W dzisiejszym artykule opowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze farby do malowania dachu. Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę, projektując swój ogród – top 10 wskazówek

Prywatna zielona enklawa to marzenie wielu posiadaczy mieszkań w centrach miast. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybudować dom lub rozważyć zakup atrakcyjnej działki na cele rekreacyjne. Na co zwrócić uwagę, projektując swój ogród? Poznaj top 10 wskazówek!

Jak kształt dachu wpływa na koszty jego budowy?

Wyższe koszty dachu spadzistego przekładają się na jego bogatą funkcjonalność. Stroma powierzchnia dachowa niweluje problemy związane z potrzebą usuwania śniegu, jak to ma miejsce w przypadku dachu płaskiego. Koszt wzniesienia rekompensuje również możliwość zagospodarowania poddasza. Może być ono wykorzystane do celów magazynowych (jako tzw. strych), jak również jako pełnoprawna część mieszkalna lub biurowa w domu jednorodzinnym.

Jak dobrać system rynnowy do powierzchni dachu?

Dobór odpowiedniego orynnowania budynku to klucz do bezpiecznego i efektywnego odprowadzania wody deszczowej. Co to jest EPD (Efektywna Powierzchnia Dachu)? Jak dobrać system rynnowy do powierzchni dachu? O tym w niniejszym artykule!

Dachówka czy blachodachówka?

Konwencjonalna dachówka czy stalowa blachodachówka modułowa – przed tym pytaniem stoją zarówno projektanci osiedli mieszkaniowych, jak i indywidualni inwestorzy budujący domy jednorodzinne. W tym artykule odpowiadamy, jakie pokrycie dachowe wybrać.