Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Pokrycia naturalne – wady i zalety

Pośród różnego rodzaju pokryć dachowych swoje miejsce od lat, a w zasadzie od wieków, zajmują pokrycia naturalne. Do naturalnych pokryć dachowych zalicza się: gont drewniany, strzechę, wióry osikowe oraz dachy zielone. Każde z tych rozwiązań na zarówno zalety, ja i wady. Przyjrzyjmy się z bliska mocnym i słabym stroną naturalnych pokryć dachowych.

Wady i zalety podsufitek stalowych

Podsufitka – podbitka dachowa to bardzo istotny element wykończeniowy dachu. Montuje się ją na zewnętrznej stronie dachu – pod okapem. Nie tylko podwyższa walory estetyczne budynku, ale również pełni ważną funkcję, zabezpieczając dach przez szkodnikami, insektami, ptakami, czy gryzoniami oraz niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Jednym z materiałów, jakie stosuje się do wykonywania podsufitek jest blacha stalowa. Zapoznajmy się z jej właściwościami, zastosowaniem, a także zaletami i wadami teg

Formalności krok po kroku przed rozpoczęciem budowy

Przed przystąpieniem do budowy domu, należy bezwzględnie zadbać o dopełnienie wszelkich koniecznych formalności. Jeśli nie uzyskamy niezbędnych dokumentów, nie możemy przystąpić do jakichkolwiek prac budowlanych! Samowola budowlana wiąże się bowiem z poważnymi konsekwencjami finansowymi!

Najdziwniejsze dachy świata

Współczesne możliwości technologiczne połączone z wyobraźnią projektantów – architektów sprawiają, że co i rusz można spotkać się z nietypowymi konstrukcjami. Dotyczy to również dachów. Zapraszamy na podróż do miejsc z najbardziej nietypowymi, najdziwniejszymi dachami świata. Nasz przewodnik przez najdziwniejsze dachy świata prowadzi do kilku miejsc w Azji, ale znalazło się w nim również jedno miejsce w Europie.

Kiedy najlepiej zaplanować remont dachu?

Dach to bariera, zabezpieczenie domu przed czynnikami atmosferycznymi. Regularne przeglądu jego stanu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Remont lub wymiana pokrycia dachu to nieuniknione czynności, jeśli dach zaczyna przeciekać. Remont dachu wykonuje się również w sytuacji, gdy chcemy odświeżyć wygląd dachu lub wymieć pokrycie dachowe. Inną przyczyną remontu dachu może być chęć zaadoptowania strychu na poddasze użytkowe.

Top 10 rzeczy przy wyborze ekipy budowlanej?

Decydując się na budowę własnego domu jednorodzinnego, jednym z najważniejszych wyborów, jak nie najważniejszym jest zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej. To od niej zależy jakość wykonania prac, a co za tym idzie komfortu użytkowania domu. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekipy, której powierzymy budowę domu?