Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Jakie rynny wybrać do domu jednorodzinnego?

Odpowiednio dobrany i zamontowany system rynnowy to kluczowy element w kontekście efektywnego odprowadzania wody z dachu. Rynny zabezpieczają mury budynku przed nasiąkaniem, a co za tym idzie wilgocią. Kwestią odprowadzania wody deszczowej powinieneś zająć się już na etapie projektowania budynku. Przekonaj się jaki system rynnowy najlepiej sprawdzi się w domu jednorodzinnym!

Czym jest dach bez okapu?

Okap to jeden z elementów konstrukcyjnych dachu. Jest to ta część, która wystaje poza obrys domu. Mogłoby się wydawać, że dach bez okapu nie ma racji bytu. W rzeczywistości budynki z dachem bezokapowym nie tylko powstają od dawna, ale także cieszą się coraz większą popularnością. Poznaj mocne i słabe strony dachu bez okapu i sam zdecyduj czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Wybierasz rodzaj i kolor dachu? Sprawdź obowiązujące wytyczne

Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Właśnie dlatego kluczowe jest, aby każdy element nieruchomości był nie tylko solidny i estetyczny, ale także zgodny z obowiązującym prawem. Wbrew pozorom decyzja dotycząca rodzaju i koloru dachu nie należy tylko i wyłącznie do właściciela domu. Przekonaj się jakie wytyczne obowiązują w tym zakresie!

Remont dachu a ulga termoizolacyjna

Działania podejmowanie w ramach termomodernizacji pozwalają zwiększyć standard budynku, co znacząco przekłada się na komfort domowników. Osoby, które zdecydują się na termomodernizację, mogą skorzystać ze specjalnej ulgi. Przekonaj się jakie warunki należy spełnić, aby móc odliczyć wydatki związane z termomodernizacją od podatku dochodowego.

Mały ogród - 10 wskazówek jak go urządzić

Zależy Ci na stworzeniu pięknego ogrodu, ale dysponujesz niewielką przestrzenią? To żaden problem! Aranżacja małego ogrodu to wyzwanie, które przynosi ogromną satysfakcję. Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami, dzięki którym stworzysz niepowtarzalny kącik pełen zieleni nawet na balkonie!

Czym ocieplić dach i poddasze?

Domy jednorodzinne z przestrzenią poddasza to najczęstszy wybór wśród inwestorów. Tego rodzaju rozwiązanie wymaga jednak dodatkowego docieplenia. W tekście podpowiadamy, czym ocieplić dach i poddasze. Zapraszamy do lektury!