Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Czym charakteryzuje się dach kopertowy?

Dach kopertowy, zwany również dachem czterospadowym, jest stosowany na szeroką skalę w budownictwie mieszkalnym. Jego konstrukcja opiera się na czterech skośnych połaciach, które sprawiają, że bryła jest lekka i estetyczna. Przekonaj się czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj dachu i w jakich budynkach warto go zastosować!

Własny ogródek warzywny - porady i inspiracje

Sklepowe warzywa niejednokrotnie rozczarowują swoją jakością, która nie jest adekwatna do ceny. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na własny ogródek warzywny. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, a do tego gwarantuje zdrowe i świeże plony na wyciągnięcie ręki! Dowiedz się jak stworzyć urodzajny ogródek warzywny na własnym podwórku.

Jak dobrać wielkość rynien i rur do powierzchni dachu?

Rynny są odpowiedzialne przede wszystkim za odwadnianie powierzchni dachowej. Aby czynność odbywała się w sposób wydajny i niezawodny, należy odpowiednio dobrać system rynien i rur do dachu. W tym kontekście kluczowa jest ilość, wielkość, a także średnica rynien niezbędnych do odprowadzania wody z połaci. Przekonaj się jak odpowiednio dobrać orynnowanie do powierzchni dachu!

Nowoczesny ogródek warzywny - inspiracje

Marchewka, ogórki czy pomidory z własnej hodowli to nie tylko pyszne, ale także zdrowe składniki, którymi z powodzeniem urozmaicisz swoją dietę. Jedyne czego potrzebujesz to odrobina żyznej gleby, chęci i zaangażowania. Przekonaj się jak urządzić nowoczesny ogródek warzywny!

Obróbka blacharska - jak prawidłowo ją wykonać?

Bez względu na to jakim materiałem pokryjesz dach i tak będziesz musiał zaopatrzyć się w blachę do wykonania niezbędnej obróbki poszczególnych elementów. Dzięki temu konstrukcja będzie odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Przekonaj się jak prawidłowo wykonać obróbkę blacharską dachu!

Jakie pokrycie wybrać na dach?

Pokrycie dachowe to wierzchnia warstwa, która ma wpływ zarówno na wygląd, jak i szczelność dachu. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego rodzaju pokrycia, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat poszczególnych materiałów. Wiedza w tym zakresie ułatwi Ci świadomy wybór i pozwoli dostosować rodzaj pokrycia do Twojego budżetu.