Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Jak wykonać obrzeża w ogrodzie?

Obrzeża trawnikowe to elementy, które oddzielają trawnik lub grządki od innych obszarów ogrodu, takich jak rabaty kwiatowe, ścieżki czy patio. Obrzeża ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów i przybierać rozmaite kształty.

Blachodachówka modułowa - wady i zalety

Blachodachówka modułowa to rodzaj pokrycia dachowego wykonanego z blachy stalowej, ocynkowanej lub aluminiowej. Materiał pokrywany jest warstwą ochronną i dekoracyjną w postaci powłoki poliestrowej, PVDF czy plastizolu. Blachodachówka modułowa wizualnie przypomina tradycyjną dachówkę ceramiczną, ale jest znacznie lżejsza i łatwiejsza w montażu. Przekonaj się jakie są jej największe atuty i mankamenty!

Jak dobrać najlepszą podbitkę dachową do swojego domu?

Podbitka dachowa to element wykończeniowy dachu, który znajduje się pod jego okapem, czyli pomiędzy dolnymi końcami dachówek a krawędzią muru. Jej głównym celem jest ochrona konstrukcji dachu przed działaniem warunków atmosferycznych, a także estetyczne wykończenie dachu i elewacji budynku. Przekonaj się jaki rodzaj podbitki sprawdzi się w przypadku Twojego dachu!

Czym charakteryzuje się dach kopertowy?

Dach kopertowy, zwany również dachem czterospadowym, jest stosowany na szeroką skalę w budownictwie mieszkalnym. Jego konstrukcja opiera się na czterech skośnych połaciach, które sprawiają, że bryła jest lekka i estetyczna. Przekonaj się czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj dachu i w jakich budynkach warto go zastosować!

Własny ogródek warzywny - porady i inspiracje

Sklepowe warzywa niejednokrotnie rozczarowują swoją jakością, która nie jest adekwatna do ceny. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na własny ogródek warzywny. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, a do tego gwarantuje zdrowe i świeże plony na wyciągnięcie ręki! Dowiedz się jak stworzyć urodzajny ogródek warzywny na własnym podwórku.

Jak dobrać wielkość rynien i rur do powierzchni dachu?

Rynny są odpowiedzialne przede wszystkim za odwadnianie powierzchni dachowej. Aby czynność odbywała się w sposób wydajny i niezawodny, należy odpowiednio dobrać system rynien i rur do dachu. W tym kontekście kluczowa jest ilość, wielkość, a także średnica rynien niezbędnych do odprowadzania wody z połaci. Przekonaj się jak odpowiednio dobrać orynnowanie do powierzchni dachu!