Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Od czego zależy kąt nachylenia dachu?

Kąt pod jakim powinien być nachylony dach zależy od wielu czynników, w tym od regionu geograficznego, lokalnego klimatu, estetyki budynku oraz rodzaju materiału pokrycia dachowego. Przekonaj się jak poszczególne czynniki wpływają na kąt nachylenia dachu, aby dokonać świadomego wyboru!

Jak skonstruowany jest dach wielospadowy?

Dach wielospadowy, nazywany również dachem wielopołaciowym, składa się z co najmniej dwóch połaci nachylonych w różnych kierunkach, które łączą się w grzbiecie. Jest to jeden z najczęściej spotykanych typów dachów, ze względu na swoją estetykę, funkcjonalność i możliwość dostosowania do różnych stylów architektonicznych. Chcesz wiedzieć więcej o konstrukcji dachu wielospadowego? Zapoznaj się z dalszą częścią tekstu!

Jakie drewno na dach wybrać?

Wybór odpowiedniego drewna na dach jest kluczowym elementem w procesie budowy lub remontu domu. Różne rodzaje drewna charakteryzują się odmiennymi właściwościami, które wpływają na trwałość, wygląd i funkcjonalność dachu. Z dalszej części tekstu dowiesz się jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podczas wyboru drewna na dach!

Kiedy zdecydować się na dach jednospadowy?

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku. Wpływa nie tylko na wygląd domu, ale także na jego funkcjonalność i trwałość. Wśród różnych typów dachów dostępnych na rynku, dach jednospadowy stanowi ciekawą alternatywę dla bardziej tradycyjnych konstrukcji. Przekonaj się, kiedy warto wybrać dach jednospadowy, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak warunki klimatyczne, koszty, estetykę i potrzeby użytkowe.

Rynny metalowe - czy warto je wybrać?

Rynny dachowe pełnią niezwykle ważną rolę w systemie odwodnienia budynków, odprowadzając wodę deszczową z dachu, co pomaga w ochronie fundamentów i ścian przed zawilgoceniem. Obecnie na rynku dostępne są rynny wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, aluminium, miedź czy stal. Z dalszej części tekstu dowiesz się jakie zalety i wady mają rynny metalowe i kiedy warto w nie zainwestować!

Jak zlikwidować mech na dachu?

Mech na dachu wiąże się nie tylko z zaburzeniem estetyki całej konstrukcji, ale także z możliwością uszkodzenia pokrycia. Ta drobna roślina jest w stanie opanować dach niezależnie od warunków atmosferycznych panujących w danym regionie czy materiału użytego do pokrycia dachu. Przekonaj się jak skutecznie zlikwidować mech i oczyścić dach!