Biuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52

';

Blog

Rodzaje materiałów z których wykonuje sie systemy rynnowe

Aby woda opadowa była prawidłowo i skutecznie odprowadzana z dachu, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu rynnowego. Systemy rynnowe mogą być wykonane z różnych materiałów, które to różnią się pomiędzy sobą właściwościami fizycznymi i walorami estetycznymi.

Rodzaje materiałów, z których możemy wykonać dach

Dach można pokryć różnymi materiałami, jednak przy wyborze odpowiedniego dla swojego domu, należy dokładnie wiedzieć, jaka konstrukcja więźby dachowej jest w dachu, na którym planujemy pokrycie dachowe. Niektóre z materiałów mogą być użyte tylko przy niewielkich nachyleniach. Przedstawiamy rodzaje pokryć dachowych oraz ich możliwości ich zastosowania.

Wady i zalety podsufitek drewnianych

Okap dachowy można zabudować na wiele różnych sposobów. Jednym z najczęściej wybieranych są podsufitki drewniane. Jak każde rozwiązanie, także podsufitki dachowe mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Przedstawiamy, czym charakteryzują się podsufitki dachowe i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze.

Kupujemy działkę pod wymarzony dom

Decydując się na budowę własnego domu, każdy ma swoją własną jego wizję. Dla jednych najistotniejsza jest lokalizacja i marzą np., aby ich dom znajdował się blisko lasu. Dla kogoś innego największe znaczenie może mieć dostępność komunikacyjna. Ktoś inny szczególną uwagę będzie zwracał na wielkość domu, ktoś inny na rozwiązania ekologiczne. Ilu ludzi tyle pomysłów. Jednak są pewne rzeczy, na które przed zakupem działki na własny dom powinien przemyśleć każdy.

Historia systemów rynnowych

Dziś systemy rynnowe wydają się nam wszystkim oczywistością – woda jest odprowadzana z dachów i większość z nas przechodzi nad tym do porządku dziennego. Jednak upłynęło sporo czasu zanim ludzie nauczyli się w odpowiedni sposób okiełznać wodę opadową i skutecznie odprowadzać ją do systemów kanalizacyjnych. Oto jak przez tysiąclecia rozwijały się systemy odprowadzania wody z dachów.

Jakie sygnały daje dach, że zbliża się czas jego remontu?

Dach stanowi barierę dla całego domu chroniącą go oraz jego mieszkańców przed czynnikami atmosferycznymi. W związku z tym należy zwracać uwagę na stan jego poszycia i konstrukcji, a jego regularne przeglądy są nie tylko kwestią estetyki, lecz przede wszystkim bezpieczeństwa. Podpowiadamy na co zwracać szczególną uwagę jeśli chodzi o stan dachu oraz jakie daje nam sygnały, że zbliża się czas jego remontu.