Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Historia systemów rynnowych

Dziś systemy rynnowe wydają się nam wszystkim oczywistością – woda jest odprowadzana z dachów i większość z nas przechodzi nad tym do porządku dziennego. Jednak upłynęło sporo czasu zanim ludzie nauczyli się w odpowiedni sposób okiełznać wodę opadową i skutecznie odprowadzać ją do systemów kanalizacyjnych. Oto jak przez tysiąclecia rozwijały się systemy odprowadzania wody z dachów.

Jakie sygnały daje dach, że zbliża się czas jego remontu?

Dach stanowi barierę dla całego domu chroniącą go oraz jego mieszkańców przed czynnikami atmosferycznymi. W związku z tym należy zwracać uwagę na stan jego poszycia i konstrukcji, a jego regularne przeglądy są nie tylko kwestią estetyki, lecz przede wszystkim bezpieczeństwa. Podpowiadamy na co zwracać szczególną uwagę jeśli chodzi o stan dachu oraz jakie daje nam sygnały, że zbliża się czas jego remontu.

Top 10 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie działki pod dom

Wybór i kupno odpowiedniej działki budowlanej może być trudniejsze niż wybór i kupno mieszkania. Jeszcze przed podpisaniem umowy kupna warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dzięki temu można uniknąć późniejszych problemów. Oto lista 10 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie działki pod dom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do budowy konstrukcji dachu?

Dach to ważny element konstrukcji każdego domu. Spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim zabezpiecza budynek i jego mieszkańców przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Konstrukcja dachu powinna być zatem prawidłowo i solidnie wykonana przez profesjonalną ekipę. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do budowy konstrukcji dachu.

Konstrukcja dachu. Dlaczego jest ważna?

Dach to charakterystyczny element każdego domu. Stanowi jego najwyższą część, zwieńczenie. Poza walorami estetycznymi, dach pełni ważną funkcją, jaką jest ochroną przed czynnikami atmosferycznymi. Przedstawiamy, czym jest właściwie dach i jakie pełni funkcje. Warto to wiedzieć, zanim jeszcze przystąpi się do jego projektowania i realizacji domu i jego dachu.

Rodzaje systemów rynnowych

Systemy rynnowe stanowią bardzo ważny element dachu każdego budynku. Odpowiednio dobrany system rynnowy pozwala na skuteczne odprowadzanie wody z dachu, a także zapobiega powstawaniu zacieków na ścianach. Jednak, aby spełniać wszystkie kryteria i być niezawodny, system rynnowy musi być szczelny i odpowiednio dobrany do dachu oraz budynku.