Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Rodzaje systemów rynnowych

Systemy rynnowe stanowią bardzo ważny element dachu każdego budynku. Odpowiednio dobrany system rynnowy pozwala na skuteczne odprowadzanie wody z dachu, a także zapobiega powstawaniu zacieków na ścianach. Jednak, aby spełniać wszystkie kryteria i być niezawodny, system rynnowy musi być szczelny i odpowiednio dobrany do dachu oraz budynku.

Rodzaje konstrukcji – więźby dachowej

W każdym domu istotną rolę odgrywa dach, który stanowi jego zwieńczenie i chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Przybliżamy rodzaje konstrukcji – więźby dachowej oraz ich właściwości i zastosowanie.

Rodzaje materiałów na podsufitkę dachową

W większości przypadków domy jednorodzinne mają dachy strome, których połacie są wysunięte poza obrys ścian zewnętrznych. Można, co prawda, pozostawić taką krokiew nieosłoniętą, jednak znacznie bardziej estetycznym i praktycznym rozwiązaniem jest wykonanie wykończenia połaci dachowej od spodu. Służy temu podsufitka dachowa, nazywana również podbitką dachową. Może być wykonana z różnych materiałów.

Planowanie budowy domu krok po kroku

Budowa domu to nie tylko duży wydatek, ale także długotrwały i wieloetapowy proces, który wiąże się z wieloma formalnościami urzędowymi. Podpowiadamy, jak przygotować się do budowy domu, jakich formalności dopilnować – jak zaplanować krok po kroku budowę domu, aby uniknąć niepotrzebnych, dodatkowych wydatków oraz innych przykrych niespodzianek już podczas budowy.

Historia pokryć dachowych

Już od czasów prehistorycznych, kiedy człowiek wyszedł z jaskini i potrzebował się jakoś ochronić przed deszczem rozpoczyna się historia dachu i pokryć dachowych. Pierwszymi pokryciami dachowymi były zatem patyki, liście, skóry zwierzęce. Wraz z rozwojem ludzkości rozwijały się również pokrycia dachowe. Prześledźmy historię pokryć dachowych i najważniejsze punkty zwrotne, które doprowadziły dachy i ich pokrycia do takich form, w jakich występują współcześnie.