Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy dekarskiej?

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Jeśli budujemy dom i chcemy mieć solidny dach lub planujemy remont dachu, powinniśmy wybrać fachową firmę dekarską. Nie jest jednak łatwo wybrać odpowiednią ekipę profesjonalistów w tej branży. Podpowiadamy więc, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze firmy dekarskiej.

Stalowa konstrukcja dachu – wady i zalety

Kluczowym elementem każdego dachu, ale również i całego budynku jest więźba dachowa. Tradycyjnie do budowy więźby – konstrukcji dachu – wykorzystuje się drewno. To nie tylko tradycyjny materiał, ale wciąż najczęściej stosowany. Jednak coraz częściej w przypadku budowy więźby dachu stosuje się stal. Sprawdzamy zastosowanie, wady i zalety stalowej konstrukcji dachu.

Wady i zalety systemów rynnowych z PVC

Aby woda opadowa była skutecznie odprowadzana z dachu budynku, konieczne jest zamontowanie na nim szczelnego systemu rynnowego. Jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wykonywania orynnowania jest wysokoudarowe PVC. Zapoznajmy się z budową, właściwościami, zaletami i wadami systemów rynnowych z PVC.

Pokrycia naturalne – wady i zalety

Pośród różnego rodzaju pokryć dachowych swoje miejsce od lat, a w zasadzie od wieków, zajmują pokrycia naturalne. Do naturalnych pokryć dachowych zalicza się: gont drewniany, strzechę, wióry osikowe oraz dachy zielone. Każde z tych rozwiązań na zarówno zalety, ja i wady. Przyjrzyjmy się z bliska mocnym i słabym stroną naturalnych pokryć dachowych.

Wady i zalety podsufitek stalowych

Podsufitka – podbitka dachowa to bardzo istotny element wykończeniowy dachu. Montuje się ją na zewnętrznej stronie dachu – pod okapem. Nie tylko podwyższa walory estetyczne budynku, ale również pełni ważną funkcję, zabezpieczając dach przez szkodnikami, insektami, ptakami, czy gryzoniami oraz niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Jednym z materiałów, jakie stosuje się do wykonywania podsufitek jest blacha stalowa. Zapoznajmy się z jej właściwościami, zastosowaniem, a także zaletami i wadami teg

Formalności krok po kroku przed rozpoczęciem budowy

Przed przystąpieniem do budowy domu, należy bezwzględnie zadbać o dopełnienie wszelkich koniecznych formalności. Jeśli nie uzyskamy niezbędnych dokumentów, nie możemy przystąpić do jakichkolwiek prac budowlanych! Samowola budowlana wiąże się bowiem z poważnymi konsekwencjami finansowymi!