Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Pokrycia z dachówki wady i zalety

Do najpopularniejszych pokryć dachowych stosowanych w budownictwie należą dachówki. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i kształtach. Dzięki czemu mogą się elegancko zaprezentować na każdym dachu. Przyjrzyjmy się właściwościom tych pokryć dachowych, a także ich wadom i zaletom.

Wady i zalety podsufitek aluminiowych

Podsufitka – podbitka dachowa jest tym elementem dachu, który może posłużyć do tego by w estetyczny sposób wykończyć okap dachu. Pomimo tego, że nie jest to obowiązkowy element dachu, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie podsufitek w swoich dachach. Jednym z materiałów, z których wykonuje się podbitki jest aluminium. Poznajmy najważniejsze właściwości podsufitek aluminiowych, sposób montażu, a także ich wady i zalety.

Budowa metodą gospodarczą czy generalny wykonawca?

Dom można budować metodą gospodarczą – samodzielnie lub zlecić firmie – generalnemu wykonawcy. Podpowiadamy, którą z tych metod wybrać i która z nich jest bardziej opłacalna. Analizujemy na czym i ile konkretnie można zaoszczędzić decydując się na samodzielną realizacji domu jednorodzinnego.

Przezroczysty dach

Coraz częściej można spotkać się z dachami przezroczystymi. Takie przejrzyste dachy to zarówno duże dachy, jak również małe wiaty i daszki. Pomimo tego, że z pozoru mogą wydawać się delikatne i wręcz kruche, to są to jednak trwałe konstrukcje, chroniące przed wiatrem, opadami i są odporne na ciężar zalegającego na nich śniegu. To co odróżnia dach przezroczysty od typowego dachu, to nieograniczony dostęp do naturalnego światła.

Jak zabezpieczyć dom przy remoncie dachu?

Przy każdym remoncie i pracach budowlanych należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć dom. Zwłaszcza podczas remontu dachu dom jest narażony na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Mowa przede wszystkim o opadach deszczu. Niezabezpieczony strop jest narażony na przeciekanie. To z kolei może doprowadzić do powstawania zacieków, a w skrajnych przypadkach może pojawić się grzyb lub pleśń. Podpowiadamy jak skutecznie zabezpieczyć dom przy remoncie dachu.

Top 10 rzeczy przy wyborze dachu

Wybór dachu należy do najważniejszych decyzji w procesie planowania budowy domu, następnie zamówienia jego projektu i samej budowy. Aby dokonać dobrego wyboru jednego z najważniejszych elementów konstrukcji domu, należy podjąć szereg powiązanych ze sobą decyzji. Oto 10 najważniejszych rzeczy przy wyborze dachu.