Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Dach, który żyje

Trend powrotu do natury jest odczuwalny w praktycznie każdej dziedzinie życia. Również ekologiczne pokrycia dachowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest zielonym dachom, które stanowią naturalne enklawy w sercach wielkich miast.

Jak dobrać więźbę do rodzaju pokrycia?

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego należy mieć na uwadze fakt, że nie na każdym rodzaju więźby dachowej można zastosować każde pokrycie dachowe. Największe znaczenie w tym kontekście ma kąt nachylenia połaci dachu. Każdy typ pokrycia dachowego ma bowiem ścisłe wymagania, jeśli chodzi o nachylenie dachu.

Wady i zalety systemów rynnowych stalowych powlekanych

Sprawnie działający i szczelny system rynnowy to nieodłączny element każdego dachu. Zapewnia odprowadzanie wody opadowej z dachu. Systemy rynnowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej spotykanych rozwiązań na rynku należy orynnowanie wykonane ze stali powlekanej. Przedstawiamy, czym charakteryzują się metalowe rynny stalowe powlekane i jakie są zalety i wady tego rozwiązania.

Pokrycia z dachówki wady i zalety

Do najpopularniejszych pokryć dachowych stosowanych w budownictwie należą dachówki. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i kształtach. Dzięki czemu mogą się elegancko zaprezentować na każdym dachu. Przyjrzyjmy się właściwościom tych pokryć dachowych, a także ich wadom i zaletom.

Wady i zalety podsufitek aluminiowych

Podsufitka – podbitka dachowa jest tym elementem dachu, który może posłużyć do tego by w estetyczny sposób wykończyć okap dachu. Pomimo tego, że nie jest to obowiązkowy element dachu, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie podsufitek w swoich dachach. Jednym z materiałów, z których wykonuje się podbitki jest aluminium. Poznajmy najważniejsze właściwości podsufitek aluminiowych, sposób montażu, a także ich wady i zalety.

Budowa metodą gospodarczą czy generalny wykonawca?

Dom można budować metodą gospodarczą – samodzielnie lub zlecić firmie – generalnemu wykonawcy. Podpowiadamy, którą z tych metod wybrać i która z nich jest bardziej opłacalna. Analizujemy na czym i ile konkretnie można zaoszczędzić decydując się na samodzielną realizacji domu jednorodzinnego.