Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Od czego zacząć remont dachu?

Zanim przystąpimy do remontu dachu, czy zatrudnimy ekipę, która go fachowo przeprowadzi, powinniśmy dopilnować wszelkich formalności prawnych z tym związanych. To od tego tak naprawdę rozpoczyna się każda naprawa dachu. Niemniej warto jeszcze na tym etapie skontaktować się z firmą zajmującą się remontami dachów, jej specjalista podpowie nie tylko jakie prace będą potrzebne, ale również jakich formalności będą wymagane do przeprowadzenia remontu.

Top 10 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie projektu pod dom

Planując budowę własnego domu chcemy, aby spełniał one nasze wyobrażenia i oczekiwania, a także potrzeby jego mieszkańców. Przeglądamy wówczas zwykle szereg projektów i szukamy najlepszego rozwiązania dla siebie i naszych najbliższych. Jednak poza walorami wizualnymi i praktycznymi powinniśmy również zwrócić na inne aspekty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagą przy wyborze projektu na dom.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materiału na konstrukcję dachową?

Konstrukcja dachu – więźba to kluczowy element, stanowiący o stabilności dachu. Nazywana jest szkieletem, czy kręgosłupem dachu. Stanowi ona podstawę oraz wsparcie dla pozostałych materiałów, które stosuje się do budowy dachu. W związku z tym należy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z jakiego wykonana zostanie konstrukcja dachowa – powinien być solidny, mocny i zdrowy.

Rodzaje konstrukcji dachowej które możemy zastosować

Dach to bardzo ważny element konstrukcji każdego budynku. Pełni rolę nie tylko ozdobną, ale przede wszystkim zabezpieczającą mieszkańców i użytkowników przed różnymi warunkami pogodowymi. Przestawiamy konstrukcje dachowe i ich krótką charakterystykę.

Rodzaje materiałów z których wykonuje sie systemy rynnowe

Aby woda opadowa była prawidłowo i skutecznie odprowadzana z dachu, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu rynnowego. Systemy rynnowe mogą być wykonane z różnych materiałów, które to różnią się pomiędzy sobą właściwościami fizycznymi i walorami estetycznymi.

Rodzaje materiałów, z których możemy wykonać dach

Dach można pokryć różnymi materiałami, jednak przy wyborze odpowiedniego dla swojego domu, należy dokładnie wiedzieć, jaka konstrukcja więźby dachowej jest w dachu, na którym planujemy pokrycie dachowe. Niektóre z materiałów mogą być użyte tylko przy niewielkich nachyleniach. Przedstawiamy rodzaje pokryć dachowych oraz ich możliwości ich zastosowania.