Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do budowy konstrukcji dachu?

Dach to ważny element konstrukcji każdego domu. Spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim zabezpiecza budynek i jego mieszkańców przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Konstrukcja dachu powinna być zatem prawidłowo i solidnie wykonana przez profesjonalną ekipę. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do budowy konstrukcji dachu.

Konstrukcja dachu. Dlaczego jest ważna?

Dach to charakterystyczny element każdego domu. Stanowi jego najwyższą część, zwieńczenie. Poza walorami estetycznymi, dach pełni ważną funkcją, jaką jest ochroną przed czynnikami atmosferycznymi. Przedstawiamy, czym jest właściwie dach i jakie pełni funkcje. Warto to wiedzieć, zanim jeszcze przystąpi się do jego projektowania i realizacji domu i jego dachu.

Rodzaje systemów rynnowych

Systemy rynnowe stanowią bardzo ważny element dachu każdego budynku. Odpowiednio dobrany system rynnowy pozwala na skuteczne odprowadzanie wody z dachu, a także zapobiega powstawaniu zacieków na ścianach. Jednak, aby spełniać wszystkie kryteria i być niezawodny, system rynnowy musi być szczelny i odpowiednio dobrany do dachu oraz budynku.

Rodzaje konstrukcji – więźby dachowej

W każdym domu istotną rolę odgrywa dach, który stanowi jego zwieńczenie i chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Przybliżamy rodzaje konstrukcji – więźby dachowej oraz ich właściwości i zastosowanie.

Rodzaje materiałów na podsufitkę dachową

W większości przypadków domy jednorodzinne mają dachy strome, których połacie są wysunięte poza obrys ścian zewnętrznych. Można, co prawda, pozostawić taką krokiew nieosłoniętą, jednak znacznie bardziej estetycznym i praktycznym rozwiązaniem jest wykonanie wykończenia połaci dachowej od spodu. Służy temu podsufitka dachowa, nazywana również podbitką dachową. Może być wykonana z różnych materiałów.

Planowanie budowy domu krok po kroku

Budowa domu to nie tylko duży wydatek, ale także długotrwały i wieloetapowy proces, który wiąże się z wieloma formalnościami urzędowymi. Podpowiadamy, jak przygotować się do budowy domu, jakich formalności dopilnować – jak zaplanować krok po kroku budowę domu, aby uniknąć niepotrzebnych, dodatkowych wydatków oraz innych przykrych niespodzianek już podczas budowy.