Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Jak zabezpieczyć dom przy remoncie dachu?

Przy każdym remoncie i pracach budowlanych należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć dom. Zwłaszcza podczas remontu dachu dom jest narażony na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Mowa przede wszystkim o opadach deszczu. Niezabezpieczony strop jest narażony na przeciekanie. To z kolei może doprowadzić do powstawania zacieków, a w skrajnych przypadkach może pojawić się grzyb lub pleśń. Podpowiadamy jak skutecznie zabezpieczyć dom przy remoncie dachu.

Top 10 rzeczy przy wyborze dachu

Wybór dachu należy do najważniejszych decyzji w procesie planowania budowy domu, następnie zamówienia jego projektu i samej budowy. Aby dokonać dobrego wyboru jednego z najważniejszych elementów konstrukcji domu, należy podjąć szereg powiązanych ze sobą decyzji. Oto 10 najważniejszych rzeczy przy wyborze dachu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy dekarskiej?

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Jeśli budujemy dom i chcemy mieć solidny dach lub planujemy remont dachu, powinniśmy wybrać fachową firmę dekarską. Nie jest jednak łatwo wybrać odpowiednią ekipę profesjonalistów w tej branży. Podpowiadamy więc, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze firmy dekarskiej.

Stalowa konstrukcja dachu – wady i zalety

Kluczowym elementem każdego dachu, ale również i całego budynku jest więźba dachowa. Tradycyjnie do budowy więźby – konstrukcji dachu – wykorzystuje się drewno. To nie tylko tradycyjny materiał, ale wciąż najczęściej stosowany. Jednak coraz częściej w przypadku budowy więźby dachu stosuje się stal. Sprawdzamy zastosowanie, wady i zalety stalowej konstrukcji dachu.

Wady i zalety systemów rynnowych z PVC

Aby woda opadowa była skutecznie odprowadzana z dachu budynku, konieczne jest zamontowanie na nim szczelnego systemu rynnowego. Jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wykonywania orynnowania jest wysokoudarowe PVC. Zapoznajmy się z budową, właściwościami, zaletami i wadami systemów rynnowych z PVC.

Pokrycia naturalne – wady i zalety

Pośród różnego rodzaju pokryć dachowych swoje miejsce od lat, a w zasadzie od wieków, zajmują pokrycia naturalne. Do naturalnych pokryć dachowych zalicza się: gont drewniany, strzechę, wióry osikowe oraz dachy zielone. Każde z tych rozwiązań na zarówno zalety, ja i wady. Przyjrzyjmy się z bliska mocnym i słabym stroną naturalnych pokryć dachowych.