Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Wady i zalety ocynkowanych systemów rynnowych

Oby woda deszczowa była skutecznie odprowadzana z dachu, należy zainwestować w sprawny i szczelny system rynnowy – orynnowanie. Na rynku dostępne są różne systemy rynnowe, zarówno pod względem kształtu, jak i materiału wykonania. Dużą popularnością cieszą się systemy rynnowe wykonane ze stali ocynkowanej. Czym się charakteryzują, jakie mają wady i zalety ocynkowane systemy rynnowe.

Pokrycia stalowe wady i zalety

Wśród materiałów stosowanych do wykończenia dachów dużą popularnością cieszą się stalowe pokrycia dachowe – blachodachówka. Na to rozwiązanie często decydują się właściciele domów jednorodzinnych. Przedstawiamy właściwości i zastosowanie stalowych pokryć dachowych, a także ich zalety i wady.

Wady i zalety podsufitek PVC

Istotnym elementem każdego dachu z okapem jest wykończenie jego okapu, czyli tzw. podsufitka lub podbitka dachowa. Podsufitki dachowe wykonuje się z drewna, blachy lub tworzyw sztucznych – PVC. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność. Przyjrzyjmy się im z bliska, zwracając szczególną uwagę na wady i zalety podsufitek z PCV.

Przygotowanie terenu podłoża pod budowę

Każda inwestycja budowlana to szereg wyzwań, zakup działki, projektu domu i uzyskanie zezwolenia na wybudowanie domu to dopiero początek przygody z budową. Gdy dopełnione już są wszelkie formalności konieczne do wybudowania domu, w następnej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie terenu podłoża pod budowę. Nawet jeśli teren zakwalifikowany został jako działka budowlana, pozostaje jeszcze sporo prac przygotowawczych zanim przystąpimy do wykonania wykopów pod fundamenty.

Największy dach na świecie

Odnawialne źródła energii – OZE – zyskują coraz większą popularność. Panele słoneczne montuje się na dachach domów, powstają farmy fotowoltaiczne, co i rusz w Polsce, w Europie i na całym świecie ujrzeć można wiatraki, wiele firm decyduje się także stosowanie OZE. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Nie powinno więc dziwić, że największy dach na świecie to dach solarny – zaopatrzony w panele fotowoltaiczne.

Od czego zacząć remont dachu?

Zanim przystąpimy do remontu dachu, czy zatrudnimy ekipę, która go fachowo przeprowadzi, powinniśmy dopilnować wszelkich formalności prawnych z tym związanych. To od tego tak naprawdę rozpoczyna się każda naprawa dachu. Niemniej warto jeszcze na tym etapie skontaktować się z firmą zajmującą się remontami dachów, jej specjalista podpowie nie tylko jakie prace będą potrzebne, ale również jakich formalności będą wymagane do przeprowadzenia remontu.