Biuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52

';

Blog

Przygotowanie terenu podłoża pod budowę

Każda inwestycja budowlana to szereg wyzwań, zakup działki, projektu domu i uzyskanie zezwolenia na wybudowanie domu to dopiero początek przygody z budową. Gdy dopełnione już są wszelkie formalności konieczne do wybudowania domu, w następnej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie terenu podłoża pod budowę. Nawet jeśli teren zakwalifikowany został jako działka budowlana, pozostaje jeszcze sporo prac przygotowawczych zanim przystąpimy do wykonania wykopów pod fundamenty.

Największy dach na świecie

Odnawialne źródła energii – OZE – zyskują coraz większą popularność. Panele słoneczne montuje się na dachach domów, powstają farmy fotowoltaiczne, co i rusz w Polsce, w Europie i na całym świecie ujrzeć można wiatraki, wiele firm decyduje się także stosowanie OZE. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Nie powinno więc dziwić, że największy dach na świecie to dach solarny – zaopatrzony w panele fotowoltaiczne.

Od czego zacząć remont dachu?

Zanim przystąpimy do remontu dachu, czy zatrudnimy ekipę, która go fachowo przeprowadzi, powinniśmy dopilnować wszelkich formalności prawnych z tym związanych. To od tego tak naprawdę rozpoczyna się każda naprawa dachu. Niemniej warto jeszcze na tym etapie skontaktować się z firmą zajmującą się remontami dachów, jej specjalista podpowie nie tylko jakie prace będą potrzebne, ale również jakich formalności będą wymagane do przeprowadzenia remontu.

Top 10 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie projektu pod dom

Planując budowę własnego domu chcemy, aby spełniał one nasze wyobrażenia i oczekiwania, a także potrzeby jego mieszkańców. Przeglądamy wówczas zwykle szereg projektów i szukamy najlepszego rozwiązania dla siebie i naszych najbliższych. Jednak poza walorami wizualnymi i praktycznymi powinniśmy również zwrócić na inne aspekty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagą przy wyborze projektu na dom.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materiału na konstrukcję dachową?

Konstrukcja dachu – więźba to kluczowy element, stanowiący o stabilności dachu. Nazywana jest szkieletem, czy kręgosłupem dachu. Stanowi ona podstawę oraz wsparcie dla pozostałych materiałów, które stosuje się do budowy dachu. W związku z tym należy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z jakiego wykonana zostanie konstrukcja dachowa – powinien być solidny, mocny i zdrowy.

Rodzaje konstrukcji dachowej które możemy zastosować

Dach to bardzo ważny element konstrukcji każdego budynku. Pełni rolę nie tylko ozdobną, ale przede wszystkim zabezpieczającą mieszkańców i użytkowników przed różnymi warunkami pogodowymi. Przestawiamy konstrukcje dachowe i ich krótką charakterystykę.