Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Jak dobrać wielkość rynien i rur do powierzchni dachu?

Rynny są odpowiedzialne przede wszystkim za odwadnianie powierzchni dachowej. Aby czynność odbywała się w sposób wydajny i niezawodny, należy odpowiednio dobrać system rynien i rur do dachu. W tym kontekście kluczowa jest ilość, wielkość, a także średnica rynien niezbędnych do odprowadzania wody z połaci. Przekonaj się jak odpowiednio dobrać orynnowanie do powierzchni dachu!

Nowoczesny ogródek warzywny - inspiracje

Marchewka, ogórki czy pomidory z własnej hodowli to nie tylko pyszne, ale także zdrowe składniki, którymi z powodzeniem urozmaicisz swoją dietę. Jedyne czego potrzebujesz to odrobina żyznej gleby, chęci i zaangażowania. Przekonaj się jak urządzić nowoczesny ogródek warzywny!

Obróbka blacharska - jak prawidłowo ją wykonać?

Bez względu na to jakim materiałem pokryjesz dach i tak będziesz musiał zaopatrzyć się w blachę do wykonania niezbędnej obróbki poszczególnych elementów. Dzięki temu konstrukcja będzie odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Przekonaj się jak prawidłowo wykonać obróbkę blacharską dachu!

Jakie pokrycie wybrać na dach?

Pokrycie dachowe to wierzchnia warstwa, która ma wpływ zarówno na wygląd, jak i szczelność dachu. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego rodzaju pokrycia, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat poszczególnych materiałów. Wiedza w tym zakresie ułatwi Ci świadomy wybór i pozwoli dostosować rodzaj pokrycia do Twojego budżetu.

Jakie są koszty wymiany pokrycia dachowego?*

Koszt wymiany pokrycia dachowego jest uzależniony od kilku czynników. Do jednego z najważniejszych należy cena materiałów, które wykorzystasz. Ponadto musisz brać pod uwagę wynagrodzenie ekipy remontowej. Jego wysokość jest związania m.in. z poziomem trudności i zakresem prac. Przekonaj się jak policzyć realny koszt wymiany pokrycia dachowego w 2023 roku!

Rodzaje blachy trapezowej

Blachy trapezowe są estetyczne, odporne na uszkodzenia i stosunkowo tanie, co przekłada się na ich niesłabnącą popularność. Ten rodzaj pokrycia wykorzystywany jest nie tylko na dachach w domach jednorodzinnych, ale także na elewacjach, garażach czy altanach. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów blach trapezowych, które różnią się od siebie m.in. wysokością profilu czy materiałem, z którego zostały wykonane. Przekonaj się jak dobrać odpowiedni model do danego budynku!