Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Ogródki wiszące Garden by Hornval – zieleń na wyciągnięcie ręki

Kontakt z naturą w centrum miasta to marzenie każdego, kto szuka sposobu na odprężenie po ciężkim dniu. W artykule przedstawiamy nowoczesne ogródki wiszące Garden by Hornval, dzięki którym stworzysz ogród na swoim balkonie i zyskasz zieleń na wyciągnięcie ręki.

Zielone otoczenie oddziałuje kojąco na nasz organizm – odpręża i relaksuje, przypominając o zaletach obcowania z dziką naturą. Nic nie zastąpi wycieczki do lasu czy wyjazdu nad jezioro. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na taką wyprawę, szczególnie w środku pracowitego tygodnia. Tętniące życiem centra miast nie pomagają w relaksie, jednak dobrą namiastką wypoczynku na łonie natury jest wiszący ogródek na balkonie, o którym dziś opowiadamy.

Dlaczego warto zbudować wiszący ogródek?

Na wstępie napiszemy, dlaczego warto zbudować wiszący ogródek? Przede wszystkim wykorzystanie nowatorskich produktów Garden by Hornval pozwala na mądre zagospodarowanie przestrzeni balkonowej. Zyskujemy dostęp do naturalnej zieleni na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie możemy hodować na balkonie zioła, kwiaty, a także warzywa i owoce. Drobna roślinność przyczynia się także do poprawy jakości powietrza w centrach dużych aglomeracji.

Jak zrobić ogródek na balkonie?

Wiesz już, że warto stworzyć swoją małą zieloną enklawę. Przejdźmy zatem do odpowiedzi na pytanie, jak zrobić ogródek na balkonie. Przede wszystkim powinniśmy zaplanować, jakie rośliny zamierzamy posadzić w przestrzeni balkonowej. W zależności od ilości dostępnego miejsca możemy także rozważyć zawieszenie hamaka albo wygospodarowanie miejsca na fotel lub kanapę. Dobrym pomysłem będzie też zasadzenie ziół, które posłużą do przyrządzania domowych potraw.

Jak założyć ogródek ziołowy na balkonie?

Uprawa ziół to świetny pomysł na urozmaicenie wyglądu, a jednocześnie praktyczne wykorzystanie przestrzeni balkonowej. Jak założyć ogródek ziołowy na balkonie? Zawieszając ogródek wiszący z kolekcji Garden by Hornval. Należy także dobrać dobrą, uniwersalną ziemię do roślin doniczkowych oraz zadbać o możliwość ich zabrania do środka na wypadek przymrozków.

Jakie kwiaty do wiszących doniczek?

Zioła, owoce czy warzywa to elementy, które stanowią doskonały wybór w przypadku wiszącego ogrodu na balkonie. Dobrym pomysłem uzupełniającym przestrzeń będzie również posadzenie roślin kwietnych. Jakie kwiaty do wiszących doniczek warto wybrać? Pelargonia bluszczolistna, fuksja, ułanka czy komarzyca to rośliny, które idealnie pasują do warunków panujących na balkonie. Żółte kwiatki bidensa (Bidens ferulifolia) również będą atrakcyjnym rozwiązaniem.

Zielona enklawa na Twoim balkonie z Garden by Hornval!

Jeżeli szukasz sposoby na zagospodarowanie przestrzeni balkonowej i relaks w centrum miasta, to zielona enklawa na balkonie z Garden by Hornval spełni Twoje marzenia o własnym „tajemniczym ogrodzie” na wyciągnięcie ręki… Zapoznaj się z ofertą firmy Blachodach i zobacz, jak wykorzystać nowoczesne produkty do budowy ogrodu balkonowego.