Jaka konstrukcja dachu pod blachodachówkę?
Prawidłowo dobrany szkielet konstrukcyjny pod pokrycie dachowe z blachodachówki na wymiar, determinuje żywotność i komfort użytkowania budynku. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, jaka konstrukcja dachu pod blachodachówkę. Zapraszamy do lektury!
Co to jest blachodachówka?
Termin blachodachówka oznacza stalowe pokrycie dachowe. Do jej produkcji wykorzystuje się zazwyczaj blachy o grubości od 0,4 do 0,6 mm. Komponenty należące do tej kategorii mają wiele zalet, wśród których warto wymienić sprawny montaż, opcję personalizacji produktu czy dostępność w szerokiej palecie kolorystycznej. Rozważając wybór elementów do budowy dachu, warto sprawdzić blachodachówki na wymiar z oferty Blachodach.
Jaka konstrukcja dachu pod blachodachówki na wymiar?
Inwestorzy planujący budowę obiektów użytkowych i mieszkalnych często pytają, jaka konstrukcja dachu pod blachodachówki na wymiar będzie najlepsza. Więźba musi spełniać określone wymagania, a więc blacho dachówki nie można wykorzystać w przypadku dachów płaskich. Kąt nachylenia połaci musi być większy niż 9°, a w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dodatkową warstwą posypki mineralnej lub ceramicznej, spadek połaci dachowej winien przekraczać 12°.
Czy można zmienić konstrukcję dachu pod blachodachówkę?
Osoby planujące remont obiektu użytkowego lub domu jednorodzinnego, nierzadko zastanawiają się, czy można zmienić konstrukcję dachu pod blachodachówkę. Istnieje taka możliwość, należy jednak pamiętać, że sztywne poszycie dachowe pokryte dodatkowo izolacją z papy powinno zostać wymienione na konstrukcję lżejszą. Wymiana bez ingerencji w aktualnie istniejący system jest możliwa w przypadku montażu na poszyciu zbudowanym z łat oraz kontrłat.
Blachodachówka – co ile łaty i jaki kąt dachu?
Ważne pytanie, na jakie należy odpowiedzieć, planując budowę domu, na którym będzie blachodachówka brzmi co ile łaty i jaki kąt dachu zastosować. Minimalny kąt nachylenia dachu nie powinien być mniejszy niż 10°. Dla ciężkich pokryć za dachówki betonowej lub cementowej z posypką ceramiczną albo mineralną warto zastosować minimum 12°. Odległość łat powinna być dobrana do wybranych wymiarów modułów blachodachówki, czyli zazwyczaj 350 lub 450 mm.
Ile kosztuje blachodachówka na dach?
Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje blachodachówka na dach, jest uzależniona od wybranego wariantu zastosowanych komponentów. W przypadku elementów płaskich ceny zaczynają się od 40 zł za m2. Blachodachówka modułowa to koszt oscylujący na poziomie od 50 PLN za metr kwadratowy. Z kolei najdroższe są produkty z dodatkowym pokryciem z posypki mineralnej. Ich koszt plasuje się na poziomie ok. 70 złotych za metr.
Solidne blachodachówki na wymiar od Blachodach
Dachówka z blachy to tani, a zarazem niezawodny wybór w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym oraz użytkowym. Jeżeli szukasz sprawdzonych komponentów do budowy dachu, to wybierz solidne blachodachówki na wymiar od Blachodach! Pomożemy Ci ich doborze.