Oświetlenie podsufitki dachowej

Tutaj nasze wideo dotyczące tej kwestii.

Eleganckie i praktyczne oświetlenie podsufitki dachowej podnosi atrakcyjność wizualną domu, a jednocześnie poprawia widoczność na terenie posesji w godzinach nocnych. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak zrobić oświetlenie w podbitce dachu, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Co to jest oświetlenie podsufitki dachowej?

Osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych dla domów jednorodzinnych i obiektów użytkowych często nie wiedzą, co to jest oświetlenie podsufitki dachowej. Podświetlenie podbitki dachu budynku to najczęściej instalacja LED montowana na wykończeniu połaci, czyli w zabudowie dolnej części konstrukcji dachowej. Decydując się na wybór oświetlenia podbitki dachu warto pamiętać o doborze urządzeń sterowanych radiowo, które możemy kontrolować z większej odległości. Istotne są także parametry samej połaci dachu.

Jaka podbitka dachowa może być oświetlona?

Kolejne pytanie, na które odpowiemy, brzmi, jaka podbitka dachowa może być oświetlona. W istocie każdy rodzaj konstrukcji może posiadać dodatkowe podświetlenie. Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie projektowania domu jednorodzinnego, to warto wziąć pod uwagę nowoczesne i solidne podsufitki systemowe stalowe lub aluminiowe. Dużą zaletą produktów należących do tej kategorii jest łatwy i szybki montaż, a jednocześnie bezproblemowa wymiana w przypadku remontu lub uszkodzeń, dzięki modułowej konstrukcji. Podbitka systemowa stalowa lub aluminiowa nadaje się doskonale do montażu oświetlenia.

Jak gęsto i co ile montować oświetlenie w podbitce?

Częstą zagwozdką naszych klientów jest pytanie, jak gęsto i co ile montować oświetlenie w podbitce dachowej. Warto pamiętać, że montowanie punktów oświetleniowych co jeden metr jest nieoptymalne, w sytuacji gdy nowoczesne lampy LED zapewniają dużą intensywność emitowanego światła. Jest ono często dodatkowo rozproszone. Montaż powinien odbywać się zatem co kilka metrów lub jedynie w załamaniach oraz nietypowych miejscach – tak, by zapewnić optymalne pokrycie światłem terenu bezpośrednio przylegającego do domu jednorodzinnego.

Jak podłączyć oświetlenie w podbitce dachowej?

Ważna kwestia, którą należy rozważyć to odpowiedź na pytanie, jak podłączyć oświetlenie w podbitce dachowej. Do wyboru użytkownicy mają dwie metody zasilania – poprzez transformator niskiego napięcia oraz przez podłączenie instalacji bezpośrednio do napięcia sieciowego z zabezpieczeniem RCD. Pierwszy wariant jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Montaż wymaga często wykonania otworów pod lampy LED – proces należy przeprowadzić z dużą precyzją, by nie uszkodzić modułów podsufitki.

Jeżeli planujesz montaż oświetlenia LED-owego w podbitce dachowej, to pamiętaj, że instalacja powinna zostać wykonana przez osobę z uprawnieniami elektrycznymi. Samodzielny montaż stanowi niebezpieczeństwo dla niedoświadczonego instalatora i osób postronnych.

Profesjonalne oświetlenie do podsufitki dachowej

Podświetlenie montowane przy wejściu do budynku zdecydowanie poprawia jego atrakcyjność wizualną, a także bezpieczeństwo użytkowników. Jeżeli chcesz zastosować profesjonalne oświetlenie do podsufitki dachowej i jesteś na etapie projektowanie swojego domu, to zdecydowanie powinieneś rozważyć skorzystanie z asortymentu podbitek dachowych stalowych lub aluminiowych marki Blachodach! Doświadczeni fachowcy pomogą Ci w doborze najlepszych komponentów dla Twojego projektu.