Jaki kolor dachu wybrać? Trendy ostatnich lat.

W tym miejscu znajdziecie Państwo film o trendach ostatnich lat.

Dobór kolorystyki pokrycia dachowego wpływa na atrakcyjność wizualną całego domu. Powinien korespondować ze stylem ścian zewnętrznych i architekturą budynku. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie jaki kolor dachu wybrać i przedstawiamy trendy ostatnich lat!

Jaki kolor blachodachówki wybrać dla domu?

Klienci planujący budowę często zadają pytanie, jaki kolor blachodachówki wybrać dla domu. Na rynku można spotkać wysokiej klasy blachy modułowe w rozmaitych kolorach i zróżnicowanej stylistyce. Na co zwrócić uwagę, dobierając kolorystykę pokrycia dachowego? Przede wszystkim należy zacząć od weryfikacji obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Lokalny plan może narzucać lub zakazywać stosowania określonych barw czy stylistyki. Określa on wytyczne związane z planowaniem spójnego ładu przestrzennego.

Rozważając jaki kolor blachodachówki wybrać, warto również zwrócić uwagę na trendy ostatnich lat. Jednym z kierunków obieranych przez wielu architektów jest budowa dachu z zastosowaniem dachowych blach modułowych, które dostarcza m.in. firma Blachodach. Wśród kolorystyki dominują stonowane barwy: grafit, głęboka czerń oraz czekolada. Wyraźnym trendem jest ponadto stosowanie zasady kontrastu w doborze poszczególnych komponentów, np. grafitowego poszycia dachowego i srebrnego orynnowania.

Podbitka w kolorze dachu czy okien – co wybrać?

Nierzadko można spotkać się z dylematem co  wybrać – podbitka w kolorze dachu czy okien? Należy pamiętać, że dopasowanie jej wyłącznie do kolorystyki pokrycia dachowego niekoniecznie pozwoli stworzyć spójną stylistykę budynku. Okap powinien być dopasowany zarówno do koloru dachu i okien, jak i elewacji czy rynien, a nawet samego otoczenia domu. W tym miejscu również interesującym wyborem staje się kolorystyka podbitki dachowej kontrastująca z pozostałymi komponentami. Uniwersalnym rozwiązaniem jest okap w kolorze jasnego dębu.

Jak dobrać kolor komina do dachu domu jednorodzinnego?

Ostatnim pytaniem, na które chcemy odpowiedzieć w niniejszym artykule, jest jak dobrać kolor komina do dachu domu jednorodzinnego. Jeżeli zastanawiasz się, jaki kolor blachy wybrać na dach posiadający konstrukcję kominową, to rozważ dobór spójnej kolorystyki, bez kontrastów. Komin wykonany z ciemnej cegły idealnie pasuje do dachów o podobnym odcieniu. Analogicznie – pokrycie dachowe zbudowane z jasnych elementów doskonale komponuje się z konstrukcją kominową wykonaną z komponentów o tej samej stylistyce kolorystycznej.

Wybierz modny kolor blachy na dach swojego domu!

Nowoczesne trendy w architekturze skłaniają inwestorów do wybierania stonowanych, minimalistycznych tonacji kolorystycznych z nutą kontrastu. Ostatnie lata pokazują, że elegancja i połączenie kontrastujących ze sobą czerni i bieli to wciąż atrakcyjny wizualnie wybór. Oprócz kolorystyki istotny jest dobór samych komponentów. Jeżeli szukasz trwałych i niezawodnych elementów dachowych, to sprawdź ofertę blachodachówek marki Blachodach i wybierz modny kolor blachy na dach swojego domu jednorodzinnego!