Jak założyć ogród na dachu?

W tym miejscu odesłanie do naszego filmu na ten temat.

Zielony ogródek na wyłączność w centrum nowoczesnego miasta? Brzmi doskonale! W dzisiejszym tekście opowiadamy, jak założyć ogród na dachu. Pokażemy, jak wykonać ogród dachowy oraz jak w budowie zielonej enklawy pomogą Ci produkty Garden by Hornval. Zapraszamy do lektury!

Silnie zurbanizowane centra wielkich aglomeracji miejskich tętnią życiem biznesowym, kulturalnym i prywatnym. Serca nowoczesnych miast oferują wiele swoim mieszkańcom, jednak często brakuje tam miejsca, gdzie będziemy mogli w spokoju wypocząć, bez potrzeby wyjazdu. Możliwość relaksu w zielonej oazie spokoju nie jest już zarezerwowana dla posiadaczy podmiejskich domów jednorodzinnych. Ogród na dachu może zbudować praktycznie każdy z nas!

Jak zrobić ogród na dachu?

Osoby zainteresowane budową własnego ogródka dachowego z pewnością będą zainteresowane odpowiedzią na pytanie, jak zrobić ogród na dachu. Warto wiedzieć, że tego rodzaju konstrukcje mogą być wykonywane zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych (o maksymalnym spadku 25%). Należy zadbać o dobrą nośność konstrukcji, a także warstwę hydroizolacyjną, która zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci do budynku i nadmiernemu wzrostowi korzeni roślin.

Do realizacji ogrodu na dachu można wykorzystać produkty ogrodowe marki Blachodach z linii produktowej Hornval Garden Roof. Jakie rozwiązania oferujemy?

  • Solidne i trwałe blachy panelowe dostępne w stonowanej kolorystyce.
  • Wysokiej klasy obrzeża trawnikowe z drewna oraz stalowej blachy powlekanej.
  • Modułowe ogródki warzywne pokryte powłoką odporną na zarysowania.
  • Ogródki wiszące z aluminium, które uatrakcyjnią Twój ogród na dachu.

Dostępne produkty doskonale komponują się z nowoczesną architekturą ogródków dachowych. Są trwałe, a zarazem szybkie i łatwe w montażu.

Ogród na dachu – jakie rośliny?

Kolejne często zadawane pytanie w zakresie ogrodów na dachu brzmi, jakie rośliny zasadzić na zielonej połaci dachowej. Jeżeli ma on być jedynie ozdobą, to doskonałym wyborem będą rozchodniki, trawy sucholubne oraz rojnik i wszelkiego rodzaju, niewymagające gatunki łąkowe. Jeśli jednak dach z ogrodem ma służyć do rekreacji i wypoczynku, to warto zainteresować się zasadzeniem lawendy, bukszpanu, jałowca oraz cisów i sosny kosodrzewiny.

Czy ogród zimowy musi mieć szklany dach?

Nierzadko pojawia się ważne pytanie – czy ogród zimowy musi mieć szklany dach? Oczywiście tego rodzaju konstrukcja wygląda nowocześnie, a ponadto umożliwia stworzenie ogrodu całorocznego, niezależnego od warunków klimatycznych w danym miejscu. Takie pomieszczenie ogrodowe może być wykorzystywane również w okresie intensywnych opadów deszczu i śniegu. Szklane pokrycie dachowe nie jest jednak wymagane.

Zielony ogród na dachu z produktami Hornval Garden Roof

Jeżeli planujesz budowę ogródka dachowego, to wybierz zaufanego dostawcę komponentów – markę Blachodach – i zbuduj zielony ogród na dachu z produktami Hornval Garden Roof! Doświadczeni specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiednich produktów dla Twojego projektu.