Jak montować podsufitkę?

Już teraz zobacz nasz film o tym jak montować podsufitkę.

Wybór oraz instalacja wysokiej jakość podbitki dachu to nieodłączny element wznoszenia konstrukcji dachowej, jak i budowy całego domu czy obiektu użytkowego. W dzisiejszym artykule wspominamy o wyborze dobrej jakości podbitki oraz o tym, jak montować podsufitkę w domu.

Element wykończeniowy dachu, montowany od spodu okapu, czyli podsufitka dachowa, to komponenty pełniące głównie zadania ochronne oraz izolacyjne. Podbitka pełni też funkcję estetyczną. Dobrze dobrana jest elementem dopełniającym spójności architektury budynku. Montaż podsufitki dachowej przebiega zwykle poprzez nałożenie jej na tzw. surowe części wewnętrzne konstrukcji dachu.

Wybór dobrej jakości podsufitki w domu – podsufitka stalowa i aluminiowa

Inwestorzy indywidualni oraz przedsiębiorcy, którzy planują wybór dobrej jakości podsufitki w domu, mają do wyboru szereg rozwiązań – podbitki drewniane, plastikowe czy metalowe. Na szczególną uwagę zasługuje jednak profesjonalna podsufitka stalowa i aluminiowa. Komponenty należące do tej kategorii wyróżniają się niskim ciężarem konstrukcji, a jednocześnie długą żywotnością oraz odpornością na czynniki środowiskowe czy uderzenia mechaniczne.

Nowoczesne podsufitki systemowe ze stali i aluminium charakteryzują się również wysokim poziomem sztywności oraz brakiem zjawiska blaknięcia, co podnosi walory estetyczne budynku. Do ich zalet zaliczamy również doskonałą stabilność wymiarową oraz fakt pokrycia warstwą ochronną już na etapie produkcji. Dzięki temu użytkownicy nie muszą przeprowadzać dodatkowych, specjalnych zabiegów eksploatacyjnych, a sama podbitka dachu nie jest podatna na korozję.

Profesjonalny montaż podsufitki dachowej w zależności od jej rodzaju

Wiemy już, że systemowe podbitki aluminiowe oraz stalowe stanowią doskonały wybór w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych. Profesjonalny montaż podsufitki dachowej w zależności od jej rodzaju może się jednak różnić. W przypadku drewna wymagane jest chociażby okresowe zakonserwowanie powierzchni. Z kolei łatwość montażu podsufitki to cecha podbitek z tworzywa sztucznego, które jednak są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Zanim przejdziemy do montażu systemowej podsufitki dachowej, powinniśmy dokonać pomiarów przestrzeni pomiędzy końcem okapu a elewacji. Pozwoli to oszacować niezbędną ilość materiału. Istotne jest też stworzenie otworów wentylacyjnych czy miejsc montażu oświetlenia poddasza i ich uwzględnienie na etapie projektu. Samą podbitkę układa się na wcześniej przygotowanym stelażu albo montując elementy do krokwi, równolegle do połaci samego dachu.

Niezawodne podsufitki systemowe Blachodach w korzystnej cenie

Dobrnęliśmy do końca! Wiesz już, że montaż podsufitki dachowej w domu wymaga przeprowadzenia pomiarów i uwzględnienia otworów wentylacyjnych czy przebiegu instalacji oświetleniowej. Jeżeli szukasz profesjonalnego dostawcy komponentów tej kategorii, to wybierz niezawodne – aluminiowe oraz stalowe – podsufitki systemowe Blachodach w korzystnej cenie!