Dom z garażem czy bez?

Nasz film dotyczący tego zagadnienia.

Osoby planujące wybudowanie własnego domu jednorodzinnego często zastanawiają się nad możliwościami garażowania samochodu. Dom z garażem czy bez? Wolnostojący czy w bryle budynku? W artykule porównujemy zalety, wady oraz koszty dostępnych rozwiązań.

Rozwój motoryzacji sprawił, że praktyczne każdy właściciel domu jednorodzinnego jest jednocześnie posiadaczem samochodu osobowego. Planując budowę, prywatni inwestorzy indywidualni często rozważają możliwości garażowania pojazdu. Niektórzy decydują się na budowę domu z garażem, inni na wiatę garażową, a jeszcze inni wybierają parkowanie „pod chmurką”. Wybór konkretnego rozwiązania to decyzja, którą warto dobrze przemyśleć.

Dom z garażem czy bez – wady i zalety obu rozwiązań

Rozważając temat domu z garażem czy bez należy rozważyć wady i zalety obu rozwiązań. Niepodważalną zaletą wyboru pierwszego rozwiązania jest możliwość zabezpieczenia auta przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Dodatkowym atutem jest również możliwość wsiadania i wysiadania z pojazdu bez narażenia na opady deszczu czy śniegu. Szczególnie jeśli wyposażyliśmy dom i garaż w automatyczne drzwi oraz bramę wjazdową.

Oczywiście wybór domu z garażem wiąże się z wyższymi kosztami inwestycyjnymi. W ten sposób zapobiegamy jednak ryzyku uszkodzenia samochodu na parkingu koło domu i zmniejszamy prawdopodobieństwo kradzieży. Decydując się na wolnostojący garaż przydomowy, powinniśmy mieć na uwadze wyższe koszty ogrzewania oraz relatywnie większy obszar posesji, który będzie zajęty. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie garaż z domem czy osobno brzmi „z garażem”!

Jeżeli natomiast poszukujesz sprawdzonego dostawcy pokryć dachowych do wybudowania konstrukcji garażowej, to zainteresuj się bogatą ofertą stalowych i aluminiowych dachów od uznanej w branży marki Blachodach!

Koszty domu z garażem i bez garażu – porównanie

Faktem jest, że porównanie kosztów domu z garażem i bez garażu przemawia na korzyść tego drugiego rozwiązania. Wówczas po prostu nie wydajemy pieniędzy na budowę konstrukcji garażowej w jakiejkolwiek formie. Pochylmy się zatem nad kosztami budowy garażu.

  • Garaż wolnostojący – takie rozwiązanie jest droższe i zajmuje więcej powierzchni, jednak jego zaletą może być większy metraż do garażowania kilku aut lub prac warsztatowych.
  • Garaż w bryle domu – to najlepsze rozwiązanie w większości przypadków. Wymaga jedynie uwzględnienia dodatkowego docieplenia samego domu.

Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, musimy uwzględnić koszty budowy fundamentów pod garaż, wzniesienie ścian nośnych i działowych, a także budowę stropu, stolarkę zewnętrzną i wykończenie oraz projekt.

Dom z garażem i niezawodnym pokryciem dachowym

Wiesz już, że dom z garażem i niezawodnym pokryciem dachowym Blachodach, to inwestycja, która podniesie Twój komfort życia oraz bezpieczeństwo garażowania samochodu. Jeżeli rozważasz wybudowanie domu jednorodzinnego, to koniecznie wybierz zaufanego dostawcę pokrycia dachu.