Dachówka czy blachodachówka?

Tutaj możecie obejrzeć film na ten temat.

Konwencjonalna dachówka czy stalowa blachodachówka modułowa – przed tym pytaniem stoją zarówno projektanci osiedli mieszkaniowych, jak i indywidualni inwestorzy budujący domy jednorodzinne. W tym artykule odpowiadamy, jakie pokrycie dachowe wybrać.

Czym jest dachówka i jakie są jej zalety oraz wady?

Wytrzymała i niepodatna na działanie promieniowania UV dachówka to jedno z najbardziej rozpowszechnionych pokryć dachowych. Jakimi zaletami cechują się klasyczne dachówki?

  • Duża twardość i wytrzymałość mechaniczna pokryć dachowych.
  • Odporność na duże obciążenia statyczne (np. zalegający śnieg i lód).
  • Brak efektu płowienia pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce.
  • Ponadczasowa estetyka i szeroki wybór kształtów oraz kolorystyki.
  • Wysoka izolacyjność termiczna oraz akustyczna.

Powszechnie stosowane dachówki mają ograniczenia techniczne, wśród których należy wspomnieć o możliwości montażu wyłącznie na stromych dachach oraz ryzyku ukruszenia w trakcie transportu.

Co to jest blachodachówka modułowa i czym się cechuje?

Wykonane ze stali ocynkowanej, profilowanej lub lakierowanej blachodachówki modułowe to rozwiązania o bardzo dużej żywotności. Na jakie zalety blachodachówki modułowej warto zwrócić uwagę?

  • Niska cena w porównaniu do dachówki cementowej czy ceramicznej.
  • Niewielki ciężar i możliwość montażu na więźbie dachowej o niskiej nośności.
  • Brak efektu nasiąkania wodą, co zapobiega rozwojowi mchów i grzybów.
  • Nowoczesne pokrycia stalowe są łatwe w konserwacji i pielęgnacji.
  • Łatwy montaż, dzięki zastosowaniu rusztu z łat oraz kontrłat bez pełnego poszycia.

Pamiętaj jednak, że dachówki z blachy mogą być stosowane jedynie na dachach, których kąt nachylenia nie przekracza 9-12 stopni, w zależności od rodzaju elementów, z jakich został zbudowany.

Blachodachówka modułowa czy dachówka – jakie pokrycie wybrać?

Projektanci, deweloperzy, jak i prywatni inwestorzy często zastanawiają się, jakie pokrycie wybrać do budowy domu lub innego rodzaju obiektu. Blachodachówka modułowa czy dachówka – co będzie lepszym wyborem?

Kiedy wybrać blachodachówkę modułową?

Pokrycie z ocynkowanej blachy stalowej będzie dobrym rozwiązaniem przy niższym budżecie inwestycyjnym. Blachodachówka modułowa jest doskonałym wyborem w miejscach, gdzie występują częste opady atmosferyczne, a więźba dachowa nie jest zbyt masywna.

Kiedy zdecydować się na montaż dachówki?

Klasyczne pokrycia dachowe warto wybierać wówczas, gdy istnieje ryzyko gromadzenia się dużych ilości śniegu lub lodu w okresie zimowym. Konwencjonalna dachówka jest odporna na wysokie obciążenia i stanowi rozwiązanie o najwyższych walorach estetycznych.

Wybierz niezawodne pokrycie dachowe dla swojego domu!

Dachy wykonane z blachodachówki modułowej lub dachówki stanowią najczęściej wybierane rozwiązania we współczesnym budownictwie. Jeżeli rozważasz montaż jednego z nich, ale zastanawiasz się nad wyborem konkretnego produktu, to skontaktuj się z nami i wybierz niezawodne pokrycie dachowe dla swojego domu! Pomożemy Ci w doborze komponentów.