Czy warto się ubezpieczyć na wypadek zdarzeń przy remoncie?

Możecie także obejrzeć nasz film o tym temacie.

Prowadzenie prac remontowych niesie ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych wydarzeń. Umowa z ubezpieczycielem zapewnia ochronę przed konsekwencjami takich sytuacji. W dzisiejszym wpisie odpowiadamy na pytanie, czy warto się ubezpieczyć na wypadek zdarzeń przy remoncie?

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie na czas remontu lub budowy?

Uszkodzenie rurociągu czy instalacji elektrycznej to jedne z wielu nieszczęśliwszych wypadków, jakie mogą zdarzyć się podczas prac remontowych. Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie na czas remontu lub budowy? Przed jakimi zniszczeniami zabezpieczy nas polisa?

  • Stłuczenia – zbita szyba lub wazon, pęknięte lustro czy płyta indukcyjna to jedne z wielu przykrych okoliczności, jakie mogą nas spotkać w trakcie przenoszenia przedmiotów przed lub po zakończeniu prac remontowych.
  • Przepięcia – skoki napięcia to zjawiska występujące zwłaszcza podczas remontów instalacji elektrycznych albo modernizacji systemu automatyki budynkowej. Mogą prowadzić do uszkodzenia sprzętu RTV i AGD oraz komputerów.
  • Zalania – mogą wystąpić podczas podłączania pralki albo zmywarki. Stanowią częsty wypadek w trakcie wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnych. Mogą również wystąpić, gdy prowadzimy remont dachu i dojdzie do nagłego pogorszenia się pogody.
  • Akty wandalizmu – wandale często niszczą mienie oraz składowane przed domem jednorodzinnym materiały budowlane. Szczególnie gdy mają świadomość, że w trakcie prac remontowych nikogo nie ma w mieszkaniu.
  • Kradzieże mienia – zdarzają się równie często, co akty wandalizmu, a nierzadko są z nimi połączone. Warto pamiętać, że pozostawione przed budynkiem narzędzia i materiały mogą być łatwym łupem złodziei, podobnie jak wyposażenie domu.

Nie możemy zapominać, że ubezpieczenie robót budowlanych ochroni nas również przed konsekwencjami finansowymi zalania sąsiadów lub podobnych zdarzeń, które mogą wystąpić podczas prac remontowych w budynkach wielorodzinnych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie robót budowlanych?

Decyzja o wyborze ubezpieczyciela to ważny aspekt na drodze do zabezpieczenia się przed finansowymi skutkami nieszczęśliwszych zdarzeń podczas remontu domu. Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie robót budowlanych?

  • Zakres ochrony (podstawowe zdarzenia losowe, zalanie, pożar, etc.).
  • Zabezpieczenie uszkodzenia ruchomości domowych.
  • Uwzględnienie kradzieży z włamaniem i aktów wandalizmu.
  • Dodatkowe OC w życiu prywatnym oraz ochrona prawna.
  • Zniszczenie elementów wykonanych ze szkła.

Przydatnym rozwiązaniem jest również opcja domowego assistance. Pakiet pozwala na sfinansowanie drobnych usług takich jak pomoc hydrauliczna czy naprawy elektryczne i ślusarskie, które mogą wystąpić w trakcie prac remontowych.

Ubezpiecz mieszkanie na wypadek zdarzeń podczas remontu!

Gradobicie, uszkodzenie rury czy stłuczenie szyby to jedne z wielu nieszczęśliwych wydarzeń, jakie mogą wystąpić w trakcie robót budowlanych. Jeżeli chcesz uchronić się przed finansowymi konsekwencjami zniszczeń, to ubezpiecz mieszkanie na wypadek zdarzeń podczas remontu!