Ciekawy pomysł – taras na dachu

Taras na dachu? Ciekawe pomysły!

Jeśli nie macie czasu na czytanie, przesłuchajcie nasz film.

Ogród na dachu to obecnie już nie tylko marzenie, które mogą zrealizować nieliczni. To ciekawy pomysł na taras, który jest na wyciągnięcie ręki, dzięki nowoczesnym technologiom. Można go zastosować zarówno na połaci dachowej małego domu jednorodzinnego, jak i dużego obiektu użytkowego. Takie rozwiązanie niweluje negatywne skutki procesów urbanizacyjnych w aglomeracjach miejskich. Sprawia, że w sercu miasta zachowana jest odpowiednia ilość zieleni dostępna dla mieszkańców i przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

Jak urządzić taras na dachu z Hornval Garden Roof?

Jeżeli rozważasz budowę zielonego ogrodu na połaci dachowej, to z pewnością będziesz zainteresowany, jak urządzić taras na dachu z Hornval Garden Roof. Specjalna linia produktowa marki Blachodach to szeroki asortyment komponentów do realizacji zielonych konstrukcji tarasowych. Wśród profesjonalnych wyrobów z tej serii znajdują się wysokiej klasy blachy panelowe, obrzeże trawnikowe, obrzeża drzewne oraz ogródki wiszące i warzywne. Produkty charakteryzują się solidnym wykonaniem i są łatwe w montażu.

Jak zrobić taras na dachu garażu?

Wielu właścicieli domków jednorodzinnych zastanawia się, jak zrobić taras na dachu garażu. Okazuje się, iż jest to bardzo dobry pomysł, z którego realizacją nie ma większych problemów. W budowie zdecydowanie pomogą komponenty z linii produktowej Hornval Garden Roof dostarczane przez Blachodach. Płaski dach garażu dla bezpieczeństwa powinien być ponadto wyposażony w metalowe barierki, które będą stanowić skuteczną ochronę dla jego użytkowników przed upadkiem z wysokości kilku metrów.

Jaki spadek dachu na tarasie?

Inwestorzy planujący budowę zielonej przestrzeni dachowej często pytają, jaki spadek dachu na tarasie należy zastosować. Samo zadaszenie tarasu powinno być pochylone na poziomie ok. 15%. Sama powierzchnia zielonego dachu może mieć natomiast niewielki spadek oscylujący w zakresie od 1o do 3o. Takie pochylenie nie obniży walorów użytkowych przestrzeni, a jednocześnie pozwoli na efektywne odprowadzanie wody deszczowej bez efektu spiętrzenia czy nadmiernego odpływu. Specyfikę danego projektu warto jednak skonsultować z doświadczonym architektem.

Zielony taras – Twoja prywatna oaza!

Nie ulega wątpliwości, że zielony taras na dachu to Twoja prywatna oaza w sercu tętniącego życiem miasta. Ogród na dachu nie tylko uatrakcyjni przestrzeń, lecz również przyczyni się do zachowania odpowiedniego mikroklimatu. Jeżeli rozważasz zagospodarowanie powierzchni dachowej domu jednorodzinnego, to zdecydowanie powinieneś wybrać komponenty Hornval Garden Roof dostarczane przez Blachodach! Doświadczeni handlowcy pomogą Ci w doborze elementów i przygotują indywidualną ofertę cenową.