Blacha trapezowa czy blachodachówka?

Tutaj zagadnienie tytułowe w formie wideo.

Dachy wykonane z trwałej i solidnej blachy są coraz popularniejsze wśród inwestorów. Nic dziwnego – blachowe pokrycia dachowe to trwałość i lekkość w korzystnej cenie. W dzisiejszym artykule rozważamy, co będzie lepszym wyborem – blacha trapezowa czy blachodachówka?

Co to jest blachodachówka i czym się różni od blachy trapezowej?

Nierzadko spotykamy się z pytaniem klientów – co to jest blachodachówka i czym się różni od blachy trapezowej? Blachodachówka stanowi pokrycie dachowe wykonane z blachy stalowej ocynkowanej o grubości na poziomie 0,4-1,25 mm. Jej elementy mogą być dodatkowo powlekane powłoką zabezpieczającą z poliestru albo plastizolu. Do zalet blachodachówek modułowych lub na wymiar należy niska waga, korzystna cena oraz atrakcyjny wygląd imitujący tradycyjne dachówki.

Nieco innym rodzajem pokrycia są blachy trapezowe dachowe. Należące do tej kategorii produkty są z reguły tańsze od blachodachówek. Różnią się też wyglądem – ich struktura zawiera wytłoczenia o przekroju trapezu.

Użytkownicy nieco gorzej oceniają atrakcyjność wizualną blach trapezowych w porównaniu z blachodachówkami.

Co lepsze – blachodachówka czy blacha trapezowa?

Wiele razy pada pytanie o to, co jest lepsze – blachodachówka czy blacha trapezowa? Oba rozwiązania cechują się dobrą wytrzymałością i żywotnością sięgającą nawet 40 lat. Za wyborem pierwszego rozwiązania może przemawiać atrakcyjność wizualna. Osoby rozważające jaka trapezowa blacha na dach będzie najlepsza i czy blachodachówka stanowi lepszy wybór, często zwracają uwagę na niższe koszty zakupu blachy trapezowej. Wybór należy do użytkownika.

Blacha trapezowa – najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytanie dotyczącej blachy trapezowej.

Jaka blacha trapezowa na dach najlepsza?

Inwestorzy często zastanawiają się, jaka blacha trapezowa na dach będzie najlepsza. W przypadku pokrycia dachowego o niewielkim spadku lepsze będą wyroby o niskim profilu. W przypadku większych połaci i dużego spadku wybierzmy blachę trapezową o odpowiednio większym profilu.

Co pod blachę trapezową?

Często klienci zadają pytanie – co pod blachę trapezową? Dobrym rozwiązaniem może być montaż folii paroprzepuszczalnej

Jaka blacha trapezowa na płaski dach?

Jeśli zastanawiacie się, jaka blacha trapezowa na płaski dach będzie odpowiednia, to pamiętajcie, że do całkiem prostych dachów nadają się T35 i T55 z podwójną zakładką. W przypadku innych blach trapezowych dachowych posiadają one zalecenie minimalnego kąta nachylenia 15 stopni.

Solidna blachodachówka i blachy trapezowe marki Blachodach

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy elementów pokrycia dachowego, to solidna blachodachówka i blachy trapezowe marki Blachodach będzie doskonałym wyborem! Zapoznaj się z naszym asortymentem i zapytaj o dedykowaną ofertę.